Péče o stromy

Každý strom potřebuje individuální péči, která zaručí jeho dlouhou životnost na stanovišti. Důležitou součástí péče o stromy je správně provedený odborný řez. Neváhejte se na nás obrátit, ať už právě řešíte řez ovocných stromů nebo okrasných dřevin.

Co zahrnuje péče o ovocné stromy

Péče o ovocné stromy v předjaří a na jaře sestává z dostatečné zálivky. Zároveň je možné stromům dopřát dávku kompostu či startovacího hnojiva pro růst a kvetení. Dále se také v tomto období provádí jarní řez ovocných stromů. 

Letní řez ovocných stromů se provádí s cílem snížení listové plochy dřeviny a podpořit tvorbu nových pupenů. Letní řez stromů se zpravidla realizuje pouze u silně rostoucích stromů. 

Péče o ovocné stromy na podzim může zahrnovat sklízení a odstranění veškerých plodů, hrabání spadaného listí a přihnojení stromů s vyšším obsahem draslíku. V rámci řezu ovocných stromů na podzim se přistupuje zejména k prořezání větví a odstranění těch, které jsou odumřelé či poškozené. 

Zima je pro všechny dřeviny odpočinkovým obdobím. Péče o stromy může zahrnovat jejich včasnou přípravu na mrazivé počasí. Zimní řez může oživit korunu stromů a znásobit úrodu. Větve díky němu zmohutní a stromy rychleji vyrostou. 

Zajišťujeme pravidelný řez stromů 

Rozlišujeme 3 základní typy řezů:

  • Výchovný řez – u mladých stromu se provádí s cílem vytvořit perspektivní korunu. Řez ovocných stromů po výsadbě je důležitý pro podporu zdravého růstu dřeviny. 
  • Bezpečnostní řez – zajišťuje provozní bezpečnost koruny, většinou odstraňujeme poškozené a suché větve.
  • Zdravotní řez – zahrnuje bezpečnostní řez, současně řešíme další problémy, které by mohly ohrozit dlouhou životnost a perspektivu stromu.

V závislosti na konkrétní potřebě dřeviny provádíme řez stromů a keřů za použití moderního nářadí a techniky. Díky tomu práci odvedeme rychle, efektivně a s ohledem na bezpečnost všech zúčastněných osob. 

Cena péče o stromy

Konkrétní cena za péči o stromy závisí na několika faktorech. Pokud máte zájem o vytvoření nezávazné cenové nabídky, neváhejte nás kontaktovat.