Výsadba stromů

Výsadba stromů Jelen Servis Poděbrady a Střední Čechy

 

Řešíte výsadbu ovocných stromů či vzrostlých okrasných dřevin ve veřejném prostoru? Přenechte vaše starosti nám. Rádi si vezmeme na starost kompletní práce s tím spojené včetně následné péče o vysazené dřeviny a společně s přírodou proměníme prostor doslova k nepoznání. Jelikož zajišťujeme výsadbu vzrostlých stromů, výsledky naší práce jsou viditelné prakticky okamžitě. 

Proč se rozhodnout pro výsadbu stromů ve veřejném prostoru

Výsadba stromů ve městě přináší jeho obyvatelům řadu výhod. Předně zkvalitňuje veřejný prostor a stromy pomáhají vyrovnávat možné teplotní extrémy. Také díky nim dochází ke zvýšení kvality ovzduší a zadržování vody. Ať už se rozhodnete pro výsadbu ovocných stromů nebo výsadbu jiných vzrostlých stromů, jistě neuděláte chybu. 

Máme zkušenosti s výsadbou stromů v lese, veřejných parcích nebo třeba výsadbou stromů na obecním pozemku. Neváhejte se na nás obrátit. 

Zajišťujeme i povýsadbovou péči

Zasazením stromu naše práce nekončí. Kromě toho provádíme také nejrůznější povýsadbové práce, jako je například řez ovocných stromů po výsadbě, pravidelná zálivka, hnojení, opravy kotvení a další potřebné úkoly. 

Výsadba stromů na hranici pozemku

Při plánování výsadby stromů na hranici pozemku je třeba brát v úvahu pravidla, která ukládá občanský zákoník. Ten stanovuje přípustnou vzdálenost pro stromy od společné hranice pozemků 1,5 metru, v případě stromů přesahujících výšku 3 metry se jedná o 3 metry

Výsadba stromů – kdy se provádí?

Nejčastěji se výsadba stromů provádí na jaře a na podzim. Vhodné období vždy volíme dle potřeb vybrané dřeviny a také toho, zda budeme vysazovat strom ze zemním balem, prostokořenou sadbu a nebo třeba dřevinu pěstovanou metodou Air-Pot. Poslední zmíněná forma je moderní technologie, která nám otevírá nové možnosti výsadby stromů. Její hlavní výhoda spočívá v tom, že lze tyto dřeviny vysazovat celoročně.

Při samotné výsadbě vždy respektujeme specifické potřeby konkrétní rostliny. 

Výsadba stromů – postup

V rámci této služby vám nejprve můžeme pomoct s výběrem a dodáním vhodných stromů pro konkrétní stanoviště. Následně provedeme odbornou výsadbu stromů s balem a zajistíme i potřebnou následnou 3-5 letou péči

Obraťte se na nás

Máte zájem o profesionální výsadbu stromů? Obraťte se na nás. Rádi vám odborně posoudíme vhodnost zvolených stromů pro výsadbu a vytvoříme vám nezávaznou cenovou nabídku dle vašich konkrétních potřeb.